МАНАСТИР У ЕТНО СЕЛУ ''СТАНИШИЋИ'': СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ

У суботу Светог праведног четвородневног Лазара, 24. априла 2021. године, када молитвено прослављамо Свештеномученика Антипу епископа Пергамског, служена је света архијерејска литургија у Манастиру светог Николе у Етно селу ''Станишићи'' код Бијељине.

Евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, уз саслужење протосинђела Данила (Гаврановића); сабрата Манастира светог Василија Острошког у Бијељини, протојереја-ставрофора Стеве Милошевића; умировљеног пароха бијељинског, протојереја Жарка Мијатовића, протођакона Славољуба Милошевића, те ђакона Немање Спасојевића.

Током свете Литургије Епископ Фотије је рукоположио у чин свештеника дугогодишњег секретара Епархијског управног одбора Епархије зворничко-тузланске, пречасног протођакона Славољуба Милошевића.

Како је отац Славољуб 30 година био ђакон Преосвећени Епископ Фотије га је истог дана рукопроизвео и у свештени чин протојереја.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ВАСКРШЊИ ПОСТ ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА РУКОПОЛОЖЕЊЕ ЕТНО СЕЛО СТАНИШИЋИ МАНАСТИР СВЕТОГ НИКОЛЕ