БИЈЕЉИНА: ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У ХРАМУ СВЕТОГ ГЕОРГИЈА

У храму Светог великомученика Георгија у Бијељини ученици и просвјетни радници обиљежили су  школску славу - Светог Саву, првог српског архиепископа, светитеља и просвјетитеља.

Након Свете литургије, ломљења славског колача и ученичких рецитација, старјешина храма, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, архијерејски намјесник бијељински поучио је у бесједи присутну дјецу и вјерни народ о лику и дјелу нашег највећег просветитеља.

Кум славе Миленко Гајић, директор Казнено-поправног завода Бијељина припремио је пакетиће за сву дјецу која су тог дана дошла у храм као и послужење за вјернике испред храма.

Светосавске рецитације говорило је петнаест малишана које су припремилу ђакон Дарко Алексић и вјероучитељице Милена и Станислава.

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА БИЈЕЉИНА НЕДЕЉКО ЋОРИЋ