Поклоничко путовање моштима Свете Петке

По благослову Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, наш манастир је добио послушање да буде мисионарског карактера. Поред разних мисионарских активности посебно ће се бавити поклоничким путовањима. Једно такво путовање одвело нас је у Румунију а извјештај доносимо у наставку.
 У организацији манастира Пресвете Тројице у Подновљу, у периоду од 18. до 23.октобра 2017.године реализовано је још једно поклоничко путовање под духовним руководством јеромонаха Максима, намјесника нашег манастира. Осамдесет поклоника стигло је 19.октобра у манастир Њамц, гдје су и преноћили у конаку манастира. Сутрадан 20.октобра, након Свете Литургије у манастиру наши поклоници кренули су пут Јаша, успут обишавши богословију у Њамцу те манастире Сихастри и Секу. Рано ујутру, 21.октобра, након одмора у хотелу у Граду Јаш, поклоници су стигли у храм, на поклоњењ великој светитељки- Светој Петки. Након Свете Литургије, коју је служио и јеромонах Максим, поклоници су обишли још неколико храмова и манастира у овом граду, од којих посебно радује посјета храму Св.Нектарија. У недељу ујутру, служена је Света Литургија, у присуству неколико стотина вјерника. Након Свете Литургије и слободног времена, наши поклоници су кренули пут своје куће.