ДАРИВАЊЕ У УГЉЕВИКУ

Вриједне и честите чланице Кола српских сестара "Света Марија Магдалина" које делују при храму Свете Петке Параскеве, у току Божићног поста прикупљале су прехрамбене артикле под слоганом "Корпа милосрђа". Од прикупљених прехрамбени артикала и средстава за хигијену, направиле су божићне пакете и подијелили нашим суграђанима који су социјално угрожени, како би им бар мало уљепшали празник Божић.

Такође, уплатиле су одређена средства за Народну кухињу "Девет Југовића" која делује при Епархији рашко-призренској и косовско- метохијској.

Новчана средства су уплаћена и на рачун специјализоване клинике за психијатрију у Гаревцу код Модриче.

Поред наведног, у току пандемије вируса  COVID 19 помагале су болесним суграђанима купујући им одређене лијекове за њихово љечење.

Преко цијеле године вриједне сестре помажу нашим суграђанима за  све колико су у могућности за њихове разне потребе.

Наше мало неком значи много.
Нека нам никада не досади чинити добро.
Слава Богу за све и свја и да нас Новорођени Богомладенац Исус Христос спаси и помилује.

Мир Божији-Христос се роди!

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА УГЉЕВИК РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ