ЛОПАРЕ: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ТЕМЕЉ ЗА НОВИ ПАРОХИЈСКИ ДОМ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је темељ парохијског дома у порти храма Покрова Пресвете Богородице у Лопарама чија је изградња започета у јулу ове године.

Епархија зворничко-тузланска кроз историју је позната по обнови и изградњи храмова и парохијских домова који су кључан елемент у очувању духовности, културе и заједништва српскога рода.

Приликом освећења темеља парохијског дома у Лопарама Епископ Фотије истакао је да ће Епархија и у наредном периоду радити за добробит вјерника.

''Ја сам данас рекао за једну велику ствар коју припремамо у нашој Епархији, то би требало да буде Храм српскога јединства код излаза са будућег аутопута код Бијељине. Ако Бог да ту би требало да буде. И да тај Заветни храм озидамо и да ова генерација буде позната и препознатљива по томе храму који ће бити посвећен Светом Сави и Светом Симеону Мироточивом'' – рекао је Епископ Фотије у своме обраћању.

''Подигли смо храм у периоду 1992-1998, а ево сада у 21.вијеку, 2020. године, слава Богу започели смо изградњу парохијског дома на мјесту одакле смо почели градњу храма. Управо на овом мјесту је била просторија из које смо започели градњу цркве и, ако Бог да, привешћемо изградњу крају на истом мјесту са кога смо почели'' – изјавио је прото Стево Јовић, надлежни свештеник.

Начелник општине Лопаре, Радо Савић истакао је да изградња парохијског дома има велики значај за мјештане ове локалне заједнице.

''За неких 2000 људи који живе у Лопарама то ће сигурно бити корисно. Мислим да је ова активност, коју је наш прото Стево покренуо, одлична и ми ћемо се придружити и у сљедећој буџетској години.''

Савић је додао да је из општинског буџета за изградњу парохијског дома издвојено 30.000 КМ.

​Извор: БН ТВ

ОСВЕЋЕЊЕ ОСВЕЋЕЊЕ ТЕМЕЉ ЛОПАРЕ РАДО САВИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА