БИЈЕЉИНА: ПРЕСЛАВА СПОМЕН-ХРАМА СВ.МУЧ. КНЕЗА ЛАЗАРА

На дан успомене Светих мученица Вјере, Наде, Љубави и мајке им Софије прослављена је преслава Спомен-храма светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских у Бијељини.

Свету Литургију, у параклису Светог деспота Стефана Лазаревића, служили су свештеници Намјесништавâ бијељинског и брчанског, а началствовао је архимандрит Гаврило (Стевановић), игуман Манастира светог Николе на Озрену.

Од 30. септембара 2014. када је храм освештан након друге обнове, овај празник се прославља као преслава овог светог храма.

Ове године је кумовао подофицир и теолог Младен Јеврић, са супругом Мирјаном, из Бијељине.

За следећу годину кумство је преузео Петар Алексић из Бијељине, замјеник командира Полицијске станице у Козлуку.

ВОЈСКА ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ВЕРА НАДА ЉУБАВ СОФИЈА БИЈЕЉИНА