ЦЕР: СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА

У недељу 14. по Духовима када наша Света Црква прославља Полагање појаса Пресвете Богородице, Свете мученике Јасеновачке и Сабор српских светитеља коме је и посвећен храм у Церу код Зворника, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије служио је Свету архијерејску Литургију и освештао новоподигнути Светосавски дом.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставофор Славенко Томић; парох пети зворнички, протојереј Милош Тришић; парох први тузлански и протођакон Славољуб Милошевић.

У својој архипастирској бесједи Владика је вјерном народу и свештенству храма у Церу, честитао крсну славу храма, и пожелео да овај свети храм ускоро заблиста у потпуности фрескописан у славу Господа и светих Божијих угодника који су животом својим сведочили своју светост.

Владика Фотије одликовао је Архијерејском похвалницом Далибора Мићића; предсједника ЦО Цер, те чланове: Драгу Тодоровића, Далибора Митровића и Предрага Митровића, а затим и добротворе: Мила Јокића, Синишу Новичића, Драгана Јовановића и Бранку Митровић.

Након Литургије и литије око храма освештан је Светосавски дом и одржан је помен и освештана спомен плоча погинулим борцима Војске Републике Српске из села Цер и упокојеном протопрезвитеру Раденку Мировићу пароху челопечком од 1993 до 2019. године.

Затим је Преосвећени Владика Фотије са кумо Милом Јокићем и вјерним нароом преломио славски колач у част Сабора српских светитеља.

Кумство за наредну годину преузела је сестра Милица Илић из Цера.

У порти храма овогодишњи кум Миле са својом породицом уприличио је послужење за присутне вјернике.

У поздравној ријечи старјешина храма протојереј Драган Негић поздавио је, у име благочестивог народа и братства храма, Преосвећеног Епископа и вјерни народ , захваливши се приложницима и добротворима  ријечима: Велика нам је радост што Вас имамо за Архипастира који предано обилази, чува и моли се за своју паству у ове тешке дане, када је цијело човјечанство преплашено и страда од новопројављеног вируса. Благодаримо Господу и молимо се да на многа љета посјећујете овај и остале храмове Богомспасаване нам епархије, дјелећи евхаристијску радост са вјерним народом.

У наставку, у име ЦО Цер, прото Драган додјелио је Црквеноопштинске захвалнице домаћицама које се труде о празницима око светог храма.

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА ЦЕР ЧЕЛОПЕК САБОР СРПСКИХ СВЕТИТЕЉА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА