ДИО МОШТИЈУ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА ОДНЕДАВНО У БИЈЕЉИНИ

РАДОСТ ПРАЗНИКА У САБОРНОМ ХРАМУ

На дан када молитвено прослављамо празник Преобрзажења Господњег у Саборном храму у Бијељини је служена Литургија, а радост празника је додатно увећана јер су на поклоњење вјерницима изнијете и мошти Светог великомученика Пантелејмона које се однедавно чувају у нашем храму.

Мошти овог светог угодника Божијег ће убудуће бити доступне за цијеливање и поклоњење вјерницима који долазе у Саборни храм.

Празничним сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Драган Пејчић уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Драгана Драгића и Миодрага Гаврића, јерејâ Бранислава Пејчића и Немање Ерака и ђакона Небојше Ерака.

Бесједећи отац  Драган је подсјетио на значај празника Преображења Господњег када је Христос показао на гори Тавор да је Богочовјек, преобразивши се пред својим ученицима. Он преображењем објављује својим ученицима велику и свету тајну да је Он Бог и да је у тијело своје смјестио све Божанске силе.

​Нека обасја и нас грешене Таворска свјетлост Твоја, молитвама Богородице и угодника Твога Пантелејмона.

МОШТИ СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН САБОРНА ЦРКВА