7. СВЕТОИЛИНСКИ ДАНИ У ГОРЊЕМ ЗАБРЂУ

Због пандемије корона вируса, Црквена општина Горње Забрђе и Светосавска омладинска  заједница из Горњег Забрђа, као организатори прославе „Светоилинских дана у Горњем Забрђу", ове године нису разглашавали о прослави свечаности, како би се из превентивних разлога прослава свела на минимум, но како је то постала већ традиција горњозабрђске парохије, вјерни народ се у великом броју сакупљао сва четири дана празовања храмовног заштитника у Горњем Забрђу.

Седми Светоилински дани у Горњем Забрђу отпочели су, у четвртак, 30. јула 2020. године, акатистом светом пророку Илији.

Након акатиста одржан је концерт духовне и етно музике у порти храма, а наступили су:

Хор Теодул из Г. Забрђа,

Светосавци из Братунца,

и,  на крају вечери, отац Серафим, настојатељ манастира Бијеле воде код Љубовије.

Друго вече, одслужен је благодарствени акатист Господу, а након акатиста, услиједило је предавање свештеника Радмила Радовића из Црњелова и Недељка Горановића из Гаревца код Модриче, уз наступ црквеног хора из Г. Забрђа и гуслара Младена Јефтића.

У суботу, трећи дан свечаности, одржан је турнир у стоном тенису, на коме је епитет најбољег понио богослов Митар Крсмановић.

Уочи празника светог Илије служено је бденије уз предивно појање неколико ученика богословијâ из Епархије зворничко-тузланске, које је позвало у храм и оне, који нису планирали доћи те вечери на богослужење.

На сам дан великог пророка Илије свету Литургију су служили свештеници: Мићо Пајкановић, Бранислав Рађен, Михајло Јовић, Никола Горановић, Живан Голубовић и  Данијел Пецић и ђакон Лазар Илић. Литургији је присуствовао велики број вјерника, од којих је знатан дио приступио Светим Тајнама.

Након Литургије обављен је трократни опход око храма и пререзан славски колач. Кума славе била је дјевојчица Јована Васиљевић.

Јереј Срђан Васиљевић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА СВЕТОИЛИНСКИ ДАНИ ГОРЊЕ ЗАБРЂЕ