ХРАМОВНА СЛАВА И ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИСА У ЈЕГИНОВОМ ЛУГУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је на Духовски уторак свету архијерејску Литургију у цркви Свете Тројице у Јегиновом Лугу.

Преосвећеном Владики саслуживали су архијерејски намјесник тузлански, протојереј-ставрофор Стево Јовић, протојереј-ставрофор Неђо Зарић и протођакон Богдан Стјепановић.

„Данас смо овдје у Јегиновом Лугу, у мученичкој цркви и мученичкој области гдје је мало остало православних Срба али, хвала Богу, ова светиња овдје постоји и отац Марко и наш професор Томић и сви људи који су помагали да у овој светињи данас благословимо живопис и да помолимо Богу управо на данашњи дан, на храмовну славу овога светога храма“, истакао је Владика Фотије у својој бесједи и додао:“Наши свештеници сигурно говоре о значају да се сједињујемо са Христом и тако обожавамо своје биће и просвјетљујемо душу своју, задобијамо све божанске врлине и сва божанска својства, постајемо христоносци и богоносци“.

Храм Свете Тројице у Јегиновом Лугу прославио је своју храмовну славу гдје је кумовао господин Саво Ерић. Том приликом Владика Фотије освештао је живопис у храму.

​„Честитамо оцу Марку и њега ћемо данас да одликујемо чином протонамјесника за труд око парохије своје, око ове светиње и других парохија и светиња које има. Бори се овдје са својим народом како зна и умије и добро је хвала Богу, Бог му даје снаге. Дуго година је био ђакон и већ неколико година је свештеник на парохији овој и труди се заиста добро и виде се плодови. Зато ћемо њега данас одликовати достојанством протонамјесника да се труди и даље и више него што се до сада трудио. Честитамо и онима који ће данас добити грамате и признања како би били примјер другим људима из нашега народа да и они чине тако у духу немањића и духу Светога Саве“.

За несебичан труд око обнове светиње Владика зворничко-тузлански Господин Фотије одликовао је господина Милана Томића, предсједника Црквеног одбора, орденом краља Драгутина.

Након свечане Литије услиједило је ломљење славског колача и послужење за присутне вјернике који су не малим бројем испунили храм и порту храма и на тај начин поново удахнули заједно са својим Епископом живот овом малом мјесту у Федерацији БиХ.

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ОСМАЦИ ЈЕГИНОВ ЛУГ ОСВЕЋЕЊЕ ОРДЕН