ДУХОВИ: СЛАВА ХРАМА У ТЕСЛИЋУ

нађосмо веру истиниту,
клањајући се нераздељивој Тројици,
јер нас је Она спасла

Дана 7. јуна 2020. године, теслићки храм посвећен Пресветој Тројици прославио је своју крсну славу – Силазак Светог Духа на апостоле.

У навечерје празника свештеници Архијерејског намјесништва теслићког сужили су велико вечерње богослужење. На сам дан празника, служена је света литургија  коју су служили теслићки свештеници.

Након свете литургије учињен је крсни ход улицама Теслића, након чега је преломљен славски колач са кумом Љубом Симићем. Кумство и благослов за наредну годину преузео је господин Раде Симаковић.

Такође, освјештани су нови крстови који ће красити западну и сјеверну капију у порти храма.

Давањем Духа Светога Црква креће ка Васкрсењу.  Васкрсење Христово је први, последњи и пресудни моменат у животу човјека и Цркве. Дух у Цркви утире нови пут, и покреће је “све до краја земље“ (Дјела 1, 18). Визију коначног циља, онима који Духом Светим ходе и живе, даје апостол Павле:  „Нема више Јудејца ни Јелина, нема више роба ни слободнога, нема више мушког ни женског, јер сте ви сви један човјек у Христу Исусу“ (Гал. 3:28 ).

Вјероучитељ Александар Митровић

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ЛИТИЈА ТЕСЛИЋ