Архијерејска литургија у Љесковцу

Дана 04. фебруара, у Недјељу блудног сина, када наша света православна црква прославља светог апостола Тимотеја и преподобног мученика Анастасија, Његово Преосвештенство г. Фотије посјетио је Цркву Божију у Љесковцу, гдје је храму свете великомученице Марине служио свету архијерејску Литургију.

У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Драган Пејчић, архијерејски намјесник угљевичко-јањски, протојереј Далибор Пејчић, парох у Љесковцу, те протођакон Славољуб Милошевић. Светој архијерејској Литургији присуствовао је велики број вјерника парохије храма свете великомученице Марине у Љесковцу.

У надахнутој бесједи, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије благословио је данашње сабрање: '' У Недјељи блудног сина, другој припремној недјељи пред Часни пост, слушамо причу о сину који је отишао од оца свога. Удаљио се од љубави његове. Живио је развратним животом  све до момента кад је примјетио да се његов живот не разликује од живота свиња. Тада је одлучио да се врати оцу своме. Покајао се. Сваки наш долазак на свету Литургију је повратак Блудног сина, кога Отац кроз свето причешће прима у наручје Своје''.

У име вјерника парохије љесковачке, као и у своје лично име, протојереј Далибор Пејчић захвалио је Епископу на првој канонској посјети, уручивши му ручни престолни крст на молитвено сјећање.

НЕДЕЉА БЛУДНОГ СИНА ЉЕСКОВАЦ