СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ: СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БИЈЕЉИНИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко–тузлански г. Фотије служио је на празник Светог великомученика Георгија свету архијерејску Литургију у храму посвећеном овом великом Божијем угоднику у Бијељини.

Епископа је срдачно дочекао старјешина храма, архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић са осталом браћом свештеницима.

Његовом Преосвештенству на евхаристијском сабрању саслуживали су архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић,  протојереј-ставрофор Жико Мићановић, протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Дарко Алексић.

Преосвећени Владика је током Литургије поучио вјерни народ пригодном бесједом у којој се, између осталог, осврнуо и на тренутну ситуацију у вези са пандемијом изазваном вирусом корона:

Свети великомученици, као што је свети Георгије кога данас прослављамо, нам дају пример и снагу да истрајемо у нашим подвизима и мучеништвима које као људи имамо. Сви имамо своје распеће и своје муке неки облик прогона, посебно у последње време кад нисмо слободно могли да долазимо у своју цркву на богослужења. Све је то једно искушење и крст за читаву Цркву православну - а слободно можемо рећи и за све хришћане, не само православне – како да у то време сачувамо своју веру и да се не одрекнемо Цркве и светог Причешћа.

Из ове епидемије и најновијег искушења можемо сви да извучемо поуку -  да будемо јачи у вери него пре и да будемо спремни у случају да дођу слична или већа искушења како би били сведоци вере као што је био свети великомученик Георгије – поучио је присутне у својој бесједи Епископ Фотије.

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ ЂУРЂЕВДАН БИЈЕЉИНА