ТЕСЛИЋ: СУСРЕТ СА НОВИМ ЖИВОТОМ

„Христос васкрсе, радости моја!“
Свети Серафим Саровски

Догађај Васкрсења Христовог прослављен је у теслићким храмовима Пресвете Тројице и светог пророка Илије.

Путујући кроз „радосну тугу“ Великога Поста  и пјевајући пјесме Господу Богу, вјерници су се заједно са својим свештеницима  припремали за сусрет са Оним кроз кога долази Нови Живот.

Победа прогута смрт (1 Кор 15, 54) – са овим ријечима наша света Црква објављује највећу побједу у историји рода људскога; ове ријечи откривају смисао живота и постојања, природе и рода људскога; оне нам приповједају да смрт не може да држи Јединороднога Сина,  који је у наручју Оца (Јн. 1, 18).

Наша света Црква у  овом тешком времену, Васкрсење Христово даје као утјеху и наду за разрјешење од сваке невоље, болести, туге и највећег непријатеља - смрти.

Можда би ријечи наше пјесникиње Исидоре Секулић набјоље описале тишину страдања у којој се налазимо:

У цркви тамно и тихо. Само црни емаљ Божје гробнице помало сјаје. Људи се, као сени, на прстима примичу Гробу, стиснутих уста се клањају, и иду. Не шапћу молитве, не жале се, не куну, не траже ништа…

Гледајући на Христов гроб  као Извор Новога Живота, док сви ходимо кроз овоземаљску долину сјенке смрти ( Пс. 23:4 ), сву наду своју полажемо на Васкрслога Христа.

Свето Писмо нам даје поруку која је вјечна, за све нас који у овоземаљском животу пролазимо кроз буре искушења: Не бој се, само вјеруј!

Христос Васкрсе – Ваистину Васкрсе!

Вјероучитељ Александар Митровић

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ВАСКРС ТЕСЛИЋ