ПРОСЛАВА ВАСКРСА У МОДРИЧИ

Свечано и достојанствено, како то и доликује величини Празника, прослављен је Васкрс на парохијама модричким.

Тачно у поноћ, звона модричког храму Успења Пресвете Богородице, огласила су почетак Свете васкршње Литургије и празновање Празника над празницима - Васкрса.

Свету Литургију којом је началствовао јеромонах Максим (Илић), духовник манастира Нова Марча (Епархија источноамеричка), служили су модрички пароси протонамјесник Стаменко Станковић и јереј Горан Пањков и парохијски ђакон Александар Стевановић.

Празничној Литургији, претходило је Васкршње јутрење и крсни ход са обносом плаштанице око храма, уистину, у мало тужнијем расположењу, због новонастале ситуације и немогућности присуства великог броја вјерника, како је то иначе устаљено, уз поштовање мјера о безбједности, са поменутим растојањем.

У истом расположењу и са поменутим ограничењима, служене су Свете Литургије у модричким филијалним храмовима.

Протојереј-ставрофор Перо Танацковић, служио је свету Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице у Вишњику.

У Добрињи у храму Светог великомученика Пантелејмона која је служена у 5 часова, служио је јереј Синиша Лазић.

У нади, да ће ова пошаст бити уништена Васкрсењем Христовим, поздрављамо вас сверадосним поздравом,

Христос васкрсе!!!

Старјешина храма