ВИДЕО СПОТ ЗА ПЈЕСМУ ВАСКРСЕЊА ДАН - „ВАСКРСНИ ХРИСТЕ, МЕРО ЧОВЕКА“

„Васкрсења дан, не то није сан. Васкрсења дан, славом овенчан“.

Тим ријечима почиње текст пјесме чији је аутор Његово Преосвештенство Епископ зворничко – тузлански г. Фотије, а која је посвећена наступајућем великом хришћанском празнику Васкрсу.

Како је објављево на Јутјуб каналу Епархије зворничко – тузланске, пјесму изводи протођакон Богдан Стјепановић, који је и аутор музике. За студио, аранжман, микс и мастеринг био је задужен Срђан Бојић из Бијељине, пратећи вокали су Ивана Пантић, Срђан и Горан Бојић, а аутор спота је Мира Лолић – Мочевић.

„Васкрсни Христе, славо Очева, васкрсни Христе, меро човека“, гласи рефрен ове сјајне духовне пјесме, у којој до изржаја долазе невјероватне вокалне способности протођакона Богдана. Званичан назив нумере је „Васкрсења дан“ и сигурни смо да ће се ових дана слушати у многим православним домовима и пјевати у храмовима.

Иначе, Епископ Фотије написао је и збирку пјесама „Песма осмом дану“ у којој се налази 136 пјесама у којима се ријечима слика благослов и тежина човјекове егзистенције од славословља „Ономе који јесте“ до промишљања о болестима и страстима којима је човјек подложан.

Извор: Српска инфо

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЕСМЕ ДУХОВНА МУЗИКА ВАСКРС ВАСКРСЕЊА ДАН