Брод: Прослављен Свети Сава

Празник великог српског просвјетитеља, учитеља и првог српског Архиепископа, светитеља Саве, свечано и молитвено је прослављен у парохијама бродским.
У храму Покрова Пресвете Богородице у навечерје празника служено је вечерње богослужење, а на  дан празника, света Литургија уз присуство великог броја вјерника.
Они најмлађи, ученици бродске основне школе, те полазници бродских вртића, у наставку су рецитовали пригодне пјесмице у част великог просвјетитеља. Свим малишанима уручени су светосавски поклон пакетићи, дар кумова, парохијана Црквене општине Брод. Након рецитала, пререзан је славски колач са овогодишњим кумовима овог духовног славља, Пером и Петром Марјановић, као и са Гораном Марјановићем, предсједником Светосавске омладинске заједнице из Брода.
Ломљење славског хљеба, уз пригодан културно-умјетнички програм, уприличено је и у Средњошколском центру "Никола Тесла", те ОШ "Свети Сава" у Броду.
Светосавске свечаности у Броду завршавају се у недјељу свечаном Духовном академијом.
Јереј
Бранко Јокић