ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДАНАС СЛАВИМО ПРВОГ АРХИЕПИСКОПА САМОСТАЛНЕ СРПСКЕ ЦРКВЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко–тузлански г. Фотије служио је на празник Светог Саве архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Георгија у Бијељини, након чега је обављено ломљење славског колача.

Његовом Преосвештенству Епископу г. Фотију на евхаристијском сабрању саслуживали су архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић,  протојереји-ставрофори Жико Мићановић и Горан Ненић, јереј Дражен Ракић, протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Дарко Алексић.

Данас прослављамо Светог Саву, првог архиепископа самосталне Српске цркве. Прослављају Срби на свим странама света свога учитеља и просветитеља, али исто тако и духовног утврдитеља средњовековне српске државе. Поставивши свога брата Стефана за првог краља српских земаља. Учинивши то, повео је српски народ путем симфоније Цркве и државе - поручио је Епископ Фотије.

Ломљење крсног колача обављено је са кумом Душком Вуловићем и његовом породицом који су кумовали на дан успомене на првог српског архиепископа и просветитеља Светитеља Саве и припремили славски ручак са Црквеним одбором и вјерним народом.

Након литургије и резања славског колача уприличен је пригодан светосавски програм у коме је учествовао велики број дјеце, која су, рецитовањем пјесама, на свој начин прославила Светога Саву.