ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ПРИЧЕШЋУЈУЋИ СЕ НА ЛИТУРГИЈИ МИ СЕ БОРИМО ЗА ХРИСТА У СЕБИ

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У ПОДНОВЉУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је, на празник Светог пророка Агеја, Свете Теофаније царице  - (Материце), свету архијерејску Литургију у храму Преображења Господњег у Подновљу.

Преосвећеном Епископу Фотију саслуживали су архијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, протојереји-ставрофори Милорад Бајбић и Жељко Матић, протонамјесник Недељко Горановић и протођакон Богдан Стјепановић.

'
'Причешћујући се на светој Литургији ми се боримо за Христа у себи. Да будемо христолики, онакви каквим нас је Бог створио. И још више од тога, да будемо савршени и свети. То је смисао нашега подвига и вере, труда, поста и молитве, праштања, милостиње, свих хришћанских врлина.  Хришћани су као и сви други људи, али им је дато да постану и више од тога јер им то Бог у Цркви нуди и дарује''
, казао је Епископ Фотије у данашњој бесједи.

У току свете Литугије Епископ Фотије је рукоположио вјероучитеља Бранислава Недића из Бијељине у свештени чин ђакона.

Благољепију богослужења, својим појањем, су допринијели и Србски православни појци из Београда.