Манастир Тавна: Света Архијерејска Литургија

У недељу 33. по Духовима 21.јануара 2018.г., Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, служио је свету Архијерејску Литургију у древној Немањићкој задужбини, манастиру Тавна, уз саслужење: умировљеног Епископа Константина (Ђокића), архимандрита Лазара (Кршића), духовника манастира Тавна, протојереја-ставрофора Драгана Пејчића, архијерејског намјесника угљевичко-јањског, и протојереја-ставрофора Цвике Мојића и Љубомира Ђокића, свештеника у пензији, те протођакона Славољуба Милошевића.

Епископ Фотије је манастиру Тавна поклонио честицу моштију светог Николаја Жичког и Охридског. ''Молим се да свети Владика Николај сакупља и благосиља вјерни народ који долази у манастир Тавну, и да нам помаже и даје снагу да и ми у наше вријеме чинимо богоугодна дјела, као што наши претходници и ктитори ове светиње чинише.''

Светој Литургији је присуствовао велики број вјерника које је Епископ Фотије у својој бесједи поздравио, као и игуманију Марту са њеним сестринством ријечима: ''Мати Игуманија, помињите нас у својим молитвама, да изнесемо крст који нам је Господ додијелио.''

Такође је подсјетио присутне о великој важности ове светиње у историји овог краја и уопште за нашу свету Цркву.

Игуманија Марта са сестринсвом, као и благочестиви народ који долази у ову светињу, благодаре Господину Епископу на посјети. У знак захвалности и поштовања, игуманија је Епископу Фотију уручила икону Пресвете Богородице Тројеручице.

МАНАСТИР ТАВНА ИГУМАНИЈА МАРТА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН