МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ: СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ

На дан када празнујемо Свештеномученика Климента Римског, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у Манастиру Светог Архангела Гаврила  у Драгаљевцу.

Наводећи примјер Милостивог Самарјанина, из прочитаног јевађељског зачала, Преосвећени Владика Фотије је указао вјерном народу на пут којим треба да ходе и примјере које треба да слиједе.

На светој Литургији је вјероучитељ Небојша Ерак рукоположен у свештени чин ђакона што је, како је Епископ нагласио у бесједи, велика радост за Цркву да је добила још једног сабрата и саборца који ће заједно са осталим клиром бити тај који ће служити олтару и ширити Ријеч Господњу.

Након што је подјељена нафора, игуманија Теодора, заједно са сестринством манастира, припремила је трпезу љубави у трпезарији манастирској и изразила велику захвалност Преосвећеном Владици што је дошао и богослужио, свим присутним вјерницима и нарочито мушком византијском хору „Роман Мелод“ из Брчког, који се на позив игуманије радо одазвао и дошао да својим благољепним појањем учини читаво богослужење још љепше.

На светој Литургији су у братској љубави саслуживали и свештеници: протојереј-ставрофор Ђорђе Симеуновић, свештеник у пензији, протојереј Александар Тешић, архијерејски намјесник угљевичко-јањски, јереј Немања Ерак и архимандрит Лука Бабић, игуман манастира Карно код Сребренице.

МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ ХОР ХОР СВЕТИ РОМАН МЕЛОД РУКОПОЛОЖЕЊЕ