Пријеми у Епархији зворничко-тузланској (јануар 2018.)

Дана 30. јануара 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини у опроштајну посјету амбасадора Републике Србије у БиХ г. Станимира Вукићевића с којим се задржао у дужем разговору.
Епископ Фотије је зажелио г. Вукићевићу пуно среће у даљњем професионалном и приватном животу.

Дана 26. јануара 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у посјету у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини Његово Преосвештенство умировљеног Епископа г. Георгија.

Дана 25. јануара 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у посјету у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини Љубу Петровића, Начелника општине Осмаци.

Дана 17. јануара 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у посјету у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини Начелника Општине Пелагићево, мр Симу Стакића, као и протојереја-ставрофора Миодрага Каиновића, испред Црквене општине горњожабарске. Повод за разговор, између осталог, је 25. годишњица од успостављања Општине Пелагићево, која ће бити обиљежена 30. јануара текуће године.

Такође, 17. јануара, Епископ је примио у посјету и представнике Удружења грађана ''Пријатељи Илијаша'' из Бијељине, на челу са предсједником Удружења, господином Миленком Зупур. Чланови и симпатизери овог Удружења су се послије Дејтонског споразума настанили у Бијељини, а поријеклом су из општина Илијаша, Вогошће, Рајловца, Високог, Брезе, Вареша, и Олова.

Дана 16. јануара 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у посјету у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини господина Слободана Павловића, предсједника компаније ''Слобомир'', и господина Драгу Савића, директора исте компаније. Епископ Фотије и господин Павловић су разговарали о разним видовима могуће сарадње између Епархије зворничко-тузланске и компаније ''Слобомир''.

Истог дана, Епископ је примио у посјету и чланове иницијативног одбора за изградњу храма у Човић Пољу, које припада Доњожабарској парохији. Чланови одбора су упознали Епископа са досадашњим активностима око изградње храма, као и о плановима за наредни период.

Епископ је такође разговарао и са представницима Завичајног удружења Тузлака у Бијељини. Представници удружења су изнели план годишњег сабора који ће бити одржан 3. фебруара у Бијељини, а говорили су и о другим активностима које удружење спроводи у току године.

АМБАСАДОР СТАНИМИР ВУКИЋЕВИЋ ЕПИСКОП ГЕОРГИЈЕ НАЧЕЛНИК ОСМАЦИ ЉУБО ПЕТРОВИЋ ПЕЛАГИЋЕВО СИМО СТАКИЋ УДРУЖЕЊЕ ГРАЂАНА ИЛИЈАШ СЛОБОДАН ПАВЛОВИЋ СЛОБОМИР ЧОВИЋ ПОЉЕ ТУЗЛА