УГЉЕВИЧАНИ НА ПОКЛОНИЧКОМ ПУТОВАЊУ СВЕТОЈ ГОРИ

Благословом Епископа зворничко-тузланског г. Фотија група вјерника из парохије угљевичке у Угљевику била је на поклоничком путовању у Грчку од 2. до 7. новембра 2019. године.

Организатор путовања била је парохија угљевичка, протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић и Светосавска омладинска заједница Угљевик и њен предсједник Марко Томић. Групу ходочасника су сачињавали чланови црквеног одбора, СОЗ-е и парохијана из Угљевика.

У недјељу 3. новембра у храму Светог  великомученика и чудотворца Димитрија Солунског присуствовали смо светој Литургији и поклонили се моштима Светог Димитирија.

Истог дана посјетили смо српско војничко гробље – Зејтинлик и извршили помен пострадалим српским јунацима. Нарочит утисак на поклонике својим излагањем оставио је чувар српског војничког гробља 91-годишњи Ђорђе Михаиловић.

У уторак 4. новембра у поподневним часовима ходочасници из Угљевика допутовали су у српску царску лавру Манастир Хиландар. Послије вечерњег богослужења и акатиста Пресветој Богородици, поклонили смо се Светим моштима и обишли манастирски комплекс наше највеће светиње.

Други дан боравка у српској царској лаври Хиландару, након свете Литургије и светог Причешћа кренули смо у метох манастира Хиландара Каково.

Након ноћења у Паралији поклоници су кренули пут Угљевика, испуњени великим духовним богатством и радошћу, коју је ријечима тешко описати.
Диван је Бог са светима својим.

предсједник СОЗ-е Угљевик
Марко Томић