СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У КОПРИВНИ

У недјељу 21. по Педесетници, 10.11.2019, када молитвено прослављамо Светог мученика Терентија и  Светог Арсенија Сремца, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г.  Фотије служио је свету архијерејску Литургију у Копривни - Архијерејско намјесништво модричко-градачачко.

Света Литургија је служена у Старом храму из 1874. године посвећеном Вазнесењу Господњем.

Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намјесник модричко-градачачки, протојереј-ставрофор Јово Лакић, протонамјесник Слађан Савић, парох толишки, јеромонах Пајсије Ђерковић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови и протођакон Славољуб Милошевић.

''Радујем се да смо данас у овом дивном храму и месту славе Божије. Сви смо, браћо и сестре, позвани да учествујемо у тој слави, колико наше духовне моћи то дозвољавају. И, колико смо себе припремили да будемо блиски Богу и светитељима Његовим.

Ми смо позвани, да из свога историјског контекста, из своје свакодневнице, дођемо на Литургију да предокусимо Царство небеско.

Позвани смо да подвигом и трудом својим дођемо на Литургију, али да успут имамо и друге подвиге: поста, молитве и праштања, а првенствено покајања'' – поучио је у својој бесједи Епископ Фотије.

БЕСЈЕДА ЕПИСКОПА ФОТИЈА

У току свете Литургије Епископ Фотије је рукоположио у ђаконски чин, дипломираног теолога, Милорада Пантића поријеклом са парохије копривљанске.

Литургији је присуствовао велики број вјерника из ове а и околних парохија. Светом Причешћу је приступио велики број вјерника и дјеце. Слава Господу на свему.

РУКОПОЛОЖЕЊЕ КОПРИВНА