ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПОМЕН ЗА 126 СРБА ПОБИЈЕНИХ НА ГЛОЂАНСКОМ БРДУ

Његово Преосвештенство, Епископ зворничко – тузлански господин Фотије служио је данас помен за 126 страдалих војника који су мучки убијени 6.11.1992. године на Глођанском Брду изнад Зворника.

Помену су присуствовали изасланик предсједнице Републике Српске господин Миладин Драгичевић, савјетник министра за борачко – инвладиску заштиту Републике Српске господин Милан Торбица, градоначелник Зворника  господин Зоран Стевановић, представници борачких удружења, ратних војних инвалида, породице погинулих бораца и несталих лица и многобројни вјерни народ.

„Данас смо се сабрали на Глођанском Брду да се помолимо Богу за све страдале на овом мјесту и овим просторима. За све оне који су страдали  за Крст Часни и веру Православну, борећи се за слободу свога народа, правду и истину. Они су се уградили у темеље Републике Српске и помињемо их у својим молитвама, свакодневно и недељно у нашим храмовима, а поготово на овим парастосима које одржавамо широм наше Епархије зворничко – тузланске у току сваке године.

Кад год долазите својим храмовима молите се за оне који су пострадали на Глођанском Брду. Нека Господ дарује вечни покој свима који пострадаше на овом страшном месту и за које се помолисмо. Бог да им душу прости! „ рекао је у својој бесједи Епископ зворничко – тузлански господин Фотије.

Послије потресног подсјећања шта се десило на Глођанском Брду те јесени 1992. године, положени су вијенци на споменик на коме пише: „ Господе Боже, дај нам снаге да опростимо, јер, ко прашта он је највећи, а знамо, заборавити не можемо.“

Бесједа Епископа Фотија

До сада је на Глођанском Брду три пута постављан споменик страдалим војницима и цивилима, али су непозната лица сваки пут плоче и споменик разбијале.

Повезана вијест и прилог РТРС-а

Прије четири године на овом мјесту је поново подигнуто спомен – обиљежје у знак трајног сјећања на убијене борце Војске Републике Српске.

Јереј Мићо Бабић,
парох дрињачки

СТРАДАЊЕ СРБА ПРОГОН СРБА ОДБРАМБЕНО ОТАЏБИНСКИ РАТ ГЛОЂАНСКО БРДО ДРИЊАЧА ПОМЕН ПАРАСТОС