ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ЈЕДИНСТВО ЧУВА ЦРКВУ И НАРОД (ВИДЕО)

УГЉЕВИК ОБИЉЕЖИО КРСНУ СЛАВУ - СВЕТУ ПЕТКУ ПАРАСКЕВУ

Фото: Младен Василић
У Угљевику смо данас показали јединство Цркве и државе и то је оно што је битно да би могли да изнесемо свој крст и терет Цркве и народа, поручио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије на прослави крсне славе општине Угљевик-Свете Петке Параскеве.

-Јединство нас чува и томе морамо да тежимо. Велика је ствар чувати јединство народа и Цркве, томе су нас учили наши светитељи наша Преподобна мати Параскева коју данас прослављамо-истакао је Епископ Фотије у бесједи.

Он је честитао руководству и грађанима општине Угљевик крсну славу и заштитницу Свету Петку Параскеву.

Повезана вијест: УРУЧЕНО НАЈВЕЋЕ ПРИЗНАЊЕ ОПШТИНЕ УГЉЕВИК ЕПАРХИЈИ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКОЈ

Славске свечаности почеле су  богослужењем у Храму Свете Петке,  литијом која је  прошла градским улицама, након чега је традиционално испред зграде општине Угљевик преломљен славски колач.

Начелник општине Угљевик Василије Перић у обраћању је честитао свим грађанима крсну славу-Свету Петку Параскеву нагласивши да сви треба да буду поносни јер је Угљевик свих протеклих година дао немјерљив допринос развоју  Републике Српске уз помоћ људског и природног  потенцијала.

-Увјерен сам да ће се у наредном периоду мудрим креирањем локалних политика отварати перспективе младима да живе и стварају у свом родном мјесту-рекао је Перић на свечаности.

Перић је свим грађанима честитао на досадашњим постигнутим резултатима уз жељу да у будућности буду надмашени за бољи и квалитетнији стандард свих у Угљевику и Српској.

Славу је честитао и предсједник Скупштине општине Угљевик Ђоко Симић, поручивши да сви треба да буду окупљени око једног  циља, да у будућности Угљевик буде још љепши, бољи и да ову, али и све наредне славе, грађани ове општине прослављају  у привредном и културном просперитету.

У данашњим славским свечаностима учествовали су начелник општине Лопаре Радо Савић, представници Борачких организације регије, бројни гости из сусједних општина,  делегација словеначког града Кидричево и македонског града Кавадарци.

Младен  Василић,
координатор за односе са јавношћу Општине Угљевик