ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У ГОРЊОЈ КОСТАЈНИЦИ КОД ДОБОЈА

У част празника Преподобне мати Параскеве – Свете Петке, у недјељу 20.октобра љета Господњег 2019, храм посвећен овој великој светитељки, у Горњој Костајници код Добоја, прославио је крсну славу.

Литургијским сабрањем, на ком се окупио велики број вјерника овога краја, началствовао је архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење протојереја-ставрофора Драгише Симића и протонамјесника Жељка Анђелића.

Након Литургије обављен је трократни опход око светог храма, а затим су освештани славски колач и славско жито.

У порти храма уприличена је трпеза љубави за све сабране за коју се побринуо надлежни парох отац Златко Загорац заједно са кумом овогодишњег сабрања господином Николом Милићевићем.

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊА КОСТАЈНИЦА