ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ХРАМ У ГРБАВИЦИ КОД БРЧКОГ

Освећена Црква у парохији колобарско-грбавичкој у Брчком

У недјељу 18. по Духовима, на дан када наша света Црква прославља Свете мученике Сергија и Вакха, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије освештао је цркву у парохији колобарско-грбавичкој у Брчком, посвећену Преносу моштију Светог оца Николаја.

Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Бранко Ђурић, умировљени свештеник, те протођакони   Богдан Стјепановић и Кристијан Ђокић.

Ово свето и богоугодно дјело, приведено је крају  свесрдним залагањем ктитора храма господина Светислава Пејина и његове породице из Брчког.

Градња цркве почела је 2013. године. Темеље је освештао  26. априла 2014. године садашњи Митрополит дабробосански Г. Хризостом, тада Епископ зворничко-тузлански.

Након освећења храма и свете архијерејске Литургије, Епископ Фотије је поучио вјерни народ а затим одликовао ктитора, господина Светислава Пејина, орденом Светога краља Драгутина – Преподобног Теоктиста, а његову супругу епископском граматом.

Услиједио је културно-умјетнички програм приређен од стране вјероучитеља Бојана Крстановића заједно са дјецом парохије колобарско-грбавичке.

Честити ктитор и домаћин заједно са својом породицом, припремио је богату трпезу љубави за сав вјерни народ.

Свештенство храма остаје захвално Његовом Преосвештенству Епископу Фотију, ктитору Светиславу Пејину са породицом и свима који су допринијели да се данас и у будуће у овом мјесту служи света Литургија и прославља Света Тројица  - Отац, Син и Свети Дух, коме нека је слава у све вијекове.

Протојереји-ставрофори Миодраг Тошић и Жељко Ђурица

ОСВЕЋЕЊЕ БРЧКО КОЛОБАРА ГРБАВИЦА БРЧКО ОРДЕН ПРЕНОС МОШТИЈУ СВЕТОГ НИКОЛЕ