КОПРИВНА: ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА „ КОРПА СОЛИДАРНОСТИ“

Иза нас је ''Дјечија недеља'' а фокус је ове године стављен на смањење сиромаштва и насиља међу дјецом.

У сарадњи са Добротворном организацијом Епархије зворничко-тузланске ''Тројеручица'' постављена је Корпа солидарности у подручној школи ''Свети Сава'' у Копривни.

За седам дана, колико је трајала акција, сакупљен је велики број прехрамбених и хигијенских артикала које су предали протојереју-ставрофору Јадранку Стојановићу, надлежном свештенику у Копривни.

Ови артикли ће заједно са прикупљеним артиклима из маркета са подручја општина Модрича и Вукосавље подјелити породицама слабијег имовног стања.

Прото Јадранко се захвалио ђацима, родитељима и учитељицама на сарадњи и помоћи коју су сакупили.

Ово је била недеља упознавања дјеце са њиховим правима али дјеца са наше парохије су схватила да поред права која имају, имају и своје обавезе.

Кроз ову акцију су показали да су схватили једну од својих највећих обавеза, а то је помоћ сиромашним и болесним кроз коју показујемо љубав према Господу и према ближњим својим.

Повезана вијест: МОДРИЧА: КОРПЕ СОЛИДАРНОСТИ

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОПРИВНА КОРПА СОЛИДАРНОСТИ