СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У БРЕЗОВОМ ПОЉУ

Дана 12.октобра када наша Света Црква прославља Светог Киријака Отшелника - Михољдан, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, посјетио је село Брезово Поље код Брчког и служио свету Литургију у храму Преображења Господњег.

Била је ово прва канонска посјета Преосвећеног Владике Фотија Брезовом Пољу а поводом храмовне преславе.

Наиме, празник Михољдан посебно је значајан за брезовопољску парохију јер је управо на Михољдан 1933. освећен први храм у оквиру ове парохије који је потом за вријеме ратних дешавања 1941. запаљен од стране усташа а 1946. поново обновљен и освећен на Михољдан.

Преосвећеном Владици саслуживали су  архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, протојереји-ставрофори Небојша Драшкић и Драган Јездић, протонамјесник Душко Ђурић , протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Радан Шарић (Епархија банатска).

У току свете Литургије Преосвећени Владика Фотије рукоположио је у свештени чин ђакона Пају Тришића, дипломираног теолога из Зворника.

Такође, у току свете Литургије Преосвећени Владика Фотије осветио је и новопостављени иконостас храма Преображења Господњег.

Својим појањем, свечаности храмовне преславе у Брезовом Пољу допринијели су и чланови хора ''Свети Роман Мелод'' који дјелује при храму Успења Пресвете Богородице у Брчком а под вођством протојереја-ставрофора Александра Рељића.

Након свете Литургије обављен је трократни опход око светог храма, благословљено славско жито и преломљен славски колач са кумом овогодишње славе Даницом Лазић из Доње Буковице.

Након молитвеног дијела испред храма су наступили чланови КУД-а ''Срце игра'' из Брезовог Поља који су се представили са неколико игара и извођењем етно музике.

На концу, сви су прешли за трпезу љубави.

парох брезовопољски
Јереј Александар Јефтић

КИРИЈАК ОТШЕЛНИК МИХОЉДАН ХРАМОВНА СЛАВА БРЕЗОВО ПОЉЕ ХОР ХОР СВЕТИ РОМАН МЕЛОД РУКОПОЛОЖЕЊЕ