ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У ДОБОЈУ: ХРАМОВНА СЛАВА И ПРОСЛАВА 800 Г. АУТОКЕФАЛНОСТИ СПЦ

У Добоју је вечерас уочи храмовне славе Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио Вечерње богослужење уз саслужење монаштва и свештенства добојског намјесништва.

Беседа Епископа Фотија на празничном Вечерњем богослужењу

На дан празника Рођења Пресвете Богородице - Мале Госпојине ће бити одржан низ духовних свечаности поводом крсне славе Саборног спомен-храма и осам вијекова аутокефалности Српске православне цркве.

Послије Вечерњег богослужења одржан је концерт духовне музике бањалучког Хора "Свети Платон Бањалучки".

Након концерта, директор Архива Српске православне цркве Радован Пилиповић одржао је предавање "Осамсто година аутокефалности СПЦ".

Сутра, на Малу Госпојину, у Саборном спомен-храму у 9.30 часова биће служена света Литургија.

Након избора кума славе, даривања Часног крста, барјака и икона, добојским улицама кренуће Литија, а по повратку ће испред Храма бити служен парастос за оне који су положили живот за вјеру и српску отаџбину.

У 15.00 часова у великој сали добојског Центра за културу и образовање професор Арсен Чаркић одржаће предавање "Историја црквене музике", а професор Тамара Адамов Петијевић водиће хорску радионицу и предавање "Црквена хорска музика и модерне технике".

За 19.00 часова планиран је концерт црквених хорова током којег ће наступити Српско пјевачко друштво "Јединство" из Бањалуке, Хор "Свети Стефан Дечански" из Новог Сада, Хор свештеника Епархије бањалучке, Хор "Богољубље" и Дјечији црквени хор Храма Светих апостола Петра и Павла из Добоја.