ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У ДОБРИЊИ (МОДРИЧА)

На празник Светог великомученика Пантелејмона, служена је света Литургија у храму посвећеном овом светитељу у Добрињи - Модричи.

Литургијом је началствовао јеромонах Максим Илић, из манастира Нова Марча (Епархија источно-америчка) ,уз саслужење протојереја-ставрофора Пере Танацковића, протонамјесникâ Ђорђа Лукића и Стаменка Станковића, јерејâ Горана Пањкова и Синише Лазића те ђакона Александра Стевановића.

На Литургији био је присутан велики број вјерника модричког насеља Добриња који су дошли да узму молитвено учешће у прослави свемилостивог светитеља.

Слављу су присуствовали и представници Општине Модрича, на челу са начелником Младеном Крекићем, који се и ове године одазвао са радошћу заједничком прослављању празника.

Након завшене Литургије, трократног опхода, резања славског колача са кумом Ненадом Татићем, сви су прешли у салу поред храма да се послуже храном и пићем припремљеним за тјелесно окрепљење свих присутних на слави.

Уз захвалност Богу, светом Пантелејмону и кумовима, са радошћу и у љубави до новог сабрања, отишло се својим домовима.

јереј Синиша Лазић

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН ХРАМОВНА СЛАВА МОДРИЧА ДОБРИЊА