СЛАВА СПОМЕН ХРАМА У СИЈЕКОВЦУ

На празник Свете великомученице Марине, литургијским сабрањем свечано је прослављена слава Спомен храма у Сијековцу.

Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, парох парохије прве бродске, уз саслужење протојереја-ставрофора Мирослава Живковића, пароха парохије друге бродске, јереја Бранка Јокића, пароха парохије треће бродске и ђакона Бојана Бановића (Епархија источно-америчка).

На светој Литургији многи вјерни су приступили светој Чаши, наслађујући се тако Божанском храном, Часном Крвљу и Тијелом Живога Бога.

Послије Литургије учињен је трократни опход око светог храма, те освећење и ломљење славског колача којег су припремили кумови, породица Радановић из Сијековца, а чији је најмлађи члан, мала Лидија и примила кумство прошле године.

Кумовање за следећу годину преузела је Радмила Видаковић са породицом из Брода.

Након свете литургије, кумови данашњег славља припремили су послужење за све присутне у порти храма.

протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић