ДВОДНЕВНА ДУХОВНА РАДОСТ НА ПАРОХИЈИ КОПРИВЉАНСКОЈ

Дводневна духовна радост на парохији копривљанској. Освећење Спомен собе погинулим борцима Копривне и Копривнске Требаве у току Одбрамбено-отаџбинског рата и освећење светосавског дома.
ОСВЕЋЕЊЕ СПОМЕН СОБЕ И СВЕТОСАВСКОГ ДОМА

У дан када прослављамо Свету мученицу Недељу на простору наше парохије, а у порти Храма Свете Петке у Копривни, освећен је вишенамјенски објекат - Спомен соба и Светосавски дом.

У Спомен соби су изложене  фотографије 36 погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата са наше парохије.

Светосавски дом, са салом капацитета 340 мјеста која је уређена по савременим и потребним  стандардима (клима, хладњача, вентилација), ће служити народу ове а и сусједних парохија.

Освећење овог објекта су обавили свештеници Модричко-Градачачког и Дервентског намјесништва.

До сада је у објекат, рачунајући све радове као и раднике који су помагали својим услугама и у материјалу, уложено 243.000 КМ.

Највећи дио новца су прикупили парохијани ове парохије копривљанске, како они што живе у Копривни тако и они који живе у дијаспори, укупно око 80%  средстава, док су 20% тршкова донирали општина Модрича,Министарство рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске, Министарство цивилних послова БиХ и локални привредници.

Остало нам је завршити још  уређење кухиње и уредити хладњачу објекта. Желимо да се захвалимо свима који су узели учешћа у градњи овог дома.

ПОСЛУЖИЦА ХРАМА У КОПРИВНИ

Другог дана, у недјељу 21.07.2019, када молитвено прослављамо Светог великомученика Прокопија прослављена је послужица Храма Свете Петке у Копривни.

По завршетку свете Литургије услиједио је опход око светог храма, парастос погинулим борцима испред споменика и преломљен крсни колач.

Кум за ову годину био је г. Жељко Васиљевић из Копривне.

По завршетку богослужења сви су прешли за трпезу љубави у просторије светосавског дома.

протојереј-ставрофор
Јадранко Стојановић