ПЕТРОВДАН - ЦРКВЕНА СЛАВА У САМАРЕВЦУ (ПЕЛАГИЋЕВО)

На дан Светих апостола Петра и Павла прослављена је крсна слава храма у Самаревцу код Пелагићева.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор  Алекса Сунарић, старјешина храма.

Иако је Самаревац врло мало, али побожно село, углавном састављено од старијих вјерника посјета храму је увијек добра што показује број причесника старијих и дјечице.

На дан славе храму је кумовао предсједник Црквеног одбора Драган Митровић са породицом а кумство за наредну годину је преузео Никола Субић.

Послије Литургије је обављен помен погинулим борцима из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата, а затим се прешло у салу Светосавског дома гдје је кум Драган припремио славски ручак.

Протојерј-ставрофор Миодраг Каиновић