ВЈЕРНИЦИ ИЗ ЗВОРНИКА ПОСЈЕТИЛИ ОСТРОГ И ДРУГЕ СВЕТИЊЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко- тузланског Господина Фотија, а у организацији Црквене општине Зворник - Стари град, у суботу 22. јуна 2019. године, вјерници из Зворника  кренули су на поклоничко путовање у манастир Острог.

Вођа путовања био је протојереј-ставрофор Славенко Томић, парох треће парохије зворничке.

Поред острошке светиње вјерници су посјетили и манастире Милешеву, Куманицу, Морачу, Пиву и храм Успења Пресвете Богородице у Чајничу.

На Литургијском сабрању у манастиру  Острог, светим Тајнама Христовим су се причестили скоро сви поклоници. У Чајничу, вјерници су присуствовали  Вечерњем богослужењу, поклонили се чудотворној икони Мајке Божије а затим, духовно оснажени, вратили се у Зворник.

протонамјесник Милош Зекановић