ЂАЦИ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ У ПОСЈЕТИ МАНАСТИРУ ОЗРЕН

У манастир у Калуђерици на планини Озрен стигли су, у петак 21.06.2019, у посјету ђаци с Косова и Метохије, који бораве код својих вршњака у Добоју.

Четири аутобуса ученика основних школа с Косова и њихових домаћина обишли су манастирска здања и храм посвећен Светом оцу Николају.

Испред манастирске капије госте су дочекале чланице Кола српских сестара из Добоја и пожељеле им добродошлицу.

Дјеци се обратио игуман Гаврило и испричао, у кратким цртама, о настанку овог манастирског комплекса и најважнијим догађајима кроз које је прошао у својој историји.

Након разгледања дјеца и њихови пратиоци - наставници су послужени у манастирској трпезарији кафом, освјежавајућим пићима и сендвичима које су за њих припремиле чланице Кола српских сестара из Добоја.

Уз благослов архијерејског намјесника, протојереја-ставрофора Мирка Николића,
текст је написала предсједница Кола