БРЧКО: СЛАВА ХРАМА НА ГРОБЉУ У СРПСКОЈ ВАРОШИ

На празник Преноса моштију Светог оца Николаја, 22. маја 2019, на Српском православном гробљу у Српској Вароши прослављена је храмовна слава.

Свету Литургију су служили протојереји-ставрофори: Славко Максимовић, Бранко Ђурић, Предраг Ћирковић и Вујадин Станишић.

Присутним вјерницима бесједом се обратио протојереј-ставрофор Славко Максимовић напоменувши да је ктитор (задужбинар) храма био Бранко Милиновић (1910-2007) из Калифорније, а родом из Брчког. Брат покојног Бранка, Борислав Милиновић (1925-2015) сахрањен је у крипти капеле гдје се налазе и кости родитеља ктитора храма.

Кума овогодишње славе била је госпођица Ивана Лукић из Грчице, а за сљедећу годину се јавила госпођица Маја Поповић из Брчког.

После молитвеног славља услиједило је послужење за вјерни народ.

Старјешина храма
јереј Милорад Зарић, мр