МОДРИЧА: ШЕСТА ВАСКРШЊА ТУЦИЈАДА

Парохије модричке са свештенством и монаштвом архијерејског намјесништва модричко-градачачког, а благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Г. Фотија, организовале су Шесту васкршњу туцијаду код храма Успења Пресвете Богородице Модричи.

Такмичило се за најјаче и најљепше украшено васкршње јаје.

Побједу у такмичењу за најјаче јаје однио је Перислав Кузмановић из Модриче, док је најљепше украшено јаје украсила Ивана Јеремић вишегодишњи побједник.

Избор за најљепше јаја није био ни мало лак, тако да је трочлани жири на челу са Цвијом Драгановић дуго вјећао о побједнику.

У присутву од око стотињак дјеце, по одслуженом свечаном Пасхалном богослужењу, које карактерише читање светих Јеванђеља на разним свјетским језицима, отишло се у порту храма гдје је Празник употпуњен радосним такмичењем.

старјешина храма јереј Горан Пањков