ДОБРОТВОРНЕ АКТИВНОСТИ И ПРОСЛАВА ВАСКРСА У ВЕЛИКОЈ СОЧАНИЦИ

Празник свијетлог Васкрсења Христовог свечано је прослављен у свима храмовима парохије сочаничке.

Надлежни свештеник протојереј- ставрофор Славољуб Тривић, служио је на Васкрс свету  Литургију у  храму Вазнесења Господњег у Великој Сочаници.

Прослава овог Празника над празницима започета је веома рано ујутро Литијом око светога храма. По уласку вјерника у храм започело је радосно васкршње Јутрење уз ријечи васкршњег поздрава – Христос Воскресе!

Литургијском сабрању присуствао је велики број христољубивих душа. Велики број вјерника се на Литургији сјединио  са Господом кроз свето Причешће.

У току свете Литургије традиционално, прочитана је Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Г. Иринеја.

После Литургије прота Славољуб је даровао васкршња јаја учесницима литургијског сабрања.

Потом се приступило избору најљепшег ушараног и најјачег васкршњег јајета.

Побједници и награђени су: Кристина Шављуга, ученица 4. разреда ОШ у Великој Сочаници и Душко Радановић из Велике Сочанице.

Благодарећи милости Божијој и  хришћанској доброти: Станоја и Јелке Марјановић, Веселка Денића из Велике Сочанице, Јеле Н. Ђурић из Мишинаца, Воје Трпића из Дервенте и Катарине Ћелић, р. Китоњић, из Митровића поводом васкршњих парзника дарована су тридесет четири пакета социјално угроженим породицама.

Такође, даровани су и васкршњи пакетићи дјеци која немају једног или оба родитеља, дјеци с посебним потребама и дјеци из црквеног хора.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!- ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

протојереј- ставрофор Славољуб Тривић