ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО ПРЕДСТАВНИКЕ ХО ''СРБИ ЗА СРБЕ''

Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије примио је данас у сједишту Епархије у Бијељини делегацију Међународне хуманитарне организације Срби за Србе.

Организација је до сада званично регистрована у Србији, Републици Српској, Црној Гори, Аустрији, Швајцарској, Немачкој, Норвешкој, Сједињеним Америчким Државама, Канади и Шведској, уз бројна представништва у другим државама.

Организација је настала крајем 2005. године, првенствено као идеја српског народа у расејању да се окупи око племенитих циљева, тачније, око пројеката помоћи социјално угроженим вишедетним српским породицама широм Балкана.

Повод за посјету је додјела Архијерејске грамате коју је Епископ Фотије додијелио овој организацији за помоћ материјално угроженим вишедетним породицима на подручју Епархије зворничко-тузланске, а посебно за помоћ породици Кузмановић из Копривне код Модриче коју је помогао и Епископ Фотије приликом прве канонске посјете овој парохији.

Више о овој акцији можете прочитати у тексту испод

Осмочлана породица Кузмановић из Копривне код Модриче јуче је из трошне и неусловне куће преселила у нови дом, простран, лијепо уређен и прилагођен њиховим потребама.

Захваљујући донацијама удружења “Срби за Србе”, добрих људи и привредника, а прије свега ангажману свештеника из Копривне, протојереја - ставрофора Јадранка Стојановића, Кузмановићи су од некадашња 34 квадрата, добили нов стан од  90 метара квадратних.

Стара кућа је реновирана и дограђена. Осмочлана породица имала је само двије просторије, без основних услова за живот, а сад имају двије спаваће собе, одвојену кухињу, дневни боравак са трпезаријом, оставу, купатило и у приземљу још једну просторију. У кући, коначно, имају и воду. Поред куће је ископан бунар и остава за хидрофор, а изграђена је и канализација.

Укупна вредност инвестиције је 35.400 КМ

- Пресрећни смо , не могу описати своју срећу због овог данашњег дана. Пуно хвала нашем свештенику Јадранку, Хуманитарној организацији “Срби за Србе” и свим људима добре воље који су помогли ову акцију. Сад имамо кућу као сав нормалан свијет, имамо воду, купатило, свако дјете има свој кревет. Пресрећни смо - изјавио је Ђорђе Кузмановић домаћин породице, док је мајка Драженка уз сузе захваљивала свима.

У октобру прошле  године свештеник Јадранко Стојановић је контактирао Хуманитарну организацју “Срби за Србе”  како би Кузмановићима обезбједили пристојан дом за живот. За њихову тешку ситуацију знао јер им одавно помаже.

Из удружења су позитиво одговорили и у марту ове године су изашли на терен.

- Кад су обишли те двије просторије увидјели су да овој породици што прије треба обезбиједити условно мјесто за  живот. Задужили су ме да надгледам радове, направили смо пројекат и градња је ускоро почела – рекао је свештеник Јадранко Стојановић и захвалио се свима на учешћу у овој акцији.

- Љуби ближњега свога као себе самога, једна је од заповјести Божијих. Данас смо управо то и потврдили и својим дјелом. Показали смо љубав према овој породици и обезбиједили јој нормалан стамбени простор како би своју дјецу здраво одгајали. Ово је већ пета слична акција на нашој парохији, тренутно је у току још једна - изјавио је свештеник Јадранко.

Члан организације “Срби за Србе” Саша Вигњевић рекао је да је ово једна у низу акција коју они воде, прва је на простору Модриче, али не и посљедња.

- Свештеник Јадранко нас је обавјестио о породици Кузмановић и водио је све радове. Гдје год на овом свијету има породица српске националности, а имају више дјеце и потребна им је помоћ, ми смо ту да помогнемо – рекао је Вигњевић и додао да сви који желе да подрже овакве акције, могу позовати број 17763 и тако даровати прилог.

Хуманитарна организација “Срби за Србе” за градњу куће породице Кузмановић донирала је 30.400 КМ, а остатак је скупљен од разних донатора. Организатор акције захвалио је свима који су помогли да усреће ово породицу.

Извор: МојДобој.инфо

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА СРБИ ЗА СРБЕ ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА КОПРИВНА