СРПСКИ МОСТ - ЂАКОН ВЕЛИСАВ МИШУРА О ДОБРОТВОРНОЈ ОРГАНИЗАЦИЈИ "ТРОЈЕРУЧИЦА"

Са ђаконом Велисавом Мишура, председником „Тројеручице“ разговарали смо о циљевима и плановима ове добротворне организације Епархије зворничко-тузланске (звучни запис).
Са благословом Епископа зворничко-тузланског Фотија основана је Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске ''Тројеручица".

Навечерје празника Св. мученика Трифуна у Саборном храму у Карловцу, у Епархији горњокарловачкој. Монашење у Ресифеу, у Епархији буеносајреској и јужноцентралноамеричкој. Слава Богословије „Света Три Јерарха“у манастиру Крки, у Епархији далматинској. Обележавање Дана бораца и Првог српског устанка у Вишеграду.Пријем у Бањалуци поводом обележавања Дана државности Србије.Српски национални савјет Црне Горе обележиће сутра Сретењe Господње и Дан државности Републике Србије низом манифестација у Подгорици. Срби у Словенији обележили Дан државности. Јеромонах Макарије богослужио на празник Света Три јерарха у манастиру Савина, у Митрополији црногорско-приморској (звучни запис беседе јероманаха Макарија).Вести из Митрополије аустралијско-новозеландске.

Извор: Радио Слово Љубве