ТЕСЛИЋ: БОГОЈАВЉЕЊЕ – ГЛАС ГОСПОДЊИ НА ВОДАМА (ВИДЕО)

Христе Боже, који си се јавио и свијет обасјао, слава Ти!

Празник  Богојављења је свечано и са великом радошћу прослављен у теслићким парохијама. Вјерници су се најпре окупили у храму Пресвете Тројице на литургијском сабрању како би постали истински свједоци Божијег јављања, да би након тога у обновљеној, сада већ традиционалној седмој свечаној Литији кренули до купалишта Радолинка на Великој Усори.

Организатори 7. трке у пливању за носиоца Богојављенског крста били су: парохије теслићке, Светосавска омладинска заједница, Општина Теслић и Српско Соколско друштво Свети Петар Цетињски из Теслића.

Укупно 25 неустрашива пливача учествовала су у Богојављенској светковини - у пливању за Часни крст. Побједник овогодишњег пливања и носилац титуле Витез Часнога крста је Бранко Симић из Теслића. Након тога за све учеснике је у светосавској сали храма Пресвете Тројице припремљено послужење и окрепљење уз ријечи поуке:

Господ је просветљење моје и Спаситељ мој, кога ћу се бојати? (Пс. 27.1)

Александар Митровић