ПРОСЛАВА БОЖИЋА У САБОРНОМ ХРАМУ У ЗВОРНИКУ

У Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зворнику свечано и молитвено је прослављен празник Рођења Христа Спаситеља.

У недјељу вече на Бадњи дан служили смо Велико повечерје са петохљебницом са почетком у 18 часова.

После завршеног Повечерја извршили смо освећење и  налагање бадњака.

Хвала милом Богу и ове године посјета била је одлична тако да су храм и порта били пуни вјерног народа. Посебну радост, по мишљењу многих, донио је снијег који је све вријеме интензивно падао али није покварио молитвено сабрање.

Подијелили смо 2000 бадњака окупљеним вјерницима. После налагања бадњака вјерници су се задржали у порти храма уз  музику и народна кола која су играли до касних сати.

На празник Рождества Христовог, Литургију Светог Василија Великог, служили су протојереј-ставрофор Видоје Лукић и ђакон Јован Ашћерић. Посјета вјерног народа је била доста добра, храм је био скоро пун а причестило се око 300 вјерника.

У 17.00 часова служили смо вечерње и подијелили чесницу. Златник на коме је угравирана слика храма и година празновања празника и ове године поклонише: златара „СМ“ власници Хаџи Мирослав и Зорка Симић са кћерком Сањом и зетом Радомиром Петковићем. Златник у чесници пронашао је Миљан Млађеновић син Радована из Зворника.

протојереј-ставрофор Видоје Лукић
архијерејски намјесник зворнички