Бијељина: Света архијерејска Литургија на Бадњи дан

У сусрет празнику Рождества Господњег, на Бадњи дан, 06. јануара 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију, у храму Светог великомученика Пантелејмона у Бијељини, уз саслужење презвитера Григорија Врачевића и Синише Шаренца, протојереја-ставрофора Сретена Митровића и Милана Танацковића, свештеника у пензији, те протођакона Славољуба Милошевића и ђакона Зорана Радуловића.

Епископ Фотије је у својој бесједи поручио: '' Данас на Бадњи дан се припремамо за празник Божић када треба да доживимо тајну Рођења Христова у својим срцима, у својим душама, у својим домовима, у својим црквама. Али, богослужење Божића треба да постане атмосфера у којој ми живимо, не само ових дана, него да живимо читаве године.''

Уз дивно појање домаће пјевнице, и уз присуство великог броја народа у храму, торжествено је прослављен данашњи празник.

За топлу добродошлицу и осјећај хришћанске љубави постарало се братство храма које је сабрано свештенство и народ, након Литургије, угостило у сали Светосавског дома приредивши  трпезу љубави у жељи да се Епископ и сви учесници данашњег литургијског славља окријепе.

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БИЈЕЉИНА