БИЈЕЉИНА: Епископ Фотије у посјети Градској управи

Његово преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије и градоначелник Бијељине Мићо Мићић оцијенили су данас да је сарадња Цркве и града на високом нивоу, те разговарали о могућностима заједничког финансирања неких објеката, али и даљој реализацији започетих.

Након првог званичног сусрета са Мићићем у Градској управи од када је устоличен, епископ Фотије је рекао да је недавно дошао у овај град, да има пуно послова, грађевинских, духовних и културних, и да се о томе мора разговарати са људима надлежним за те области.
"Конкретно смо данас причали о начину финансирања Цркве и Епархије од града, што треба да буде регулисано неким прописима у оквиру буџета и пословања града", навео је епископ Фотије.
Он је подсјетио да је у Бијељини довршен објекат поред Саборне цркве који би ускоро требало да буде приведен својој сврси, највјероватније просвјети - будућој православној гимназији, обданишту или наком факултету.
"О томе сам разговарао са градоначелником, а тек ћемо видјети које ће рјешење бити нађено као најповољније", рекао је владика Фотије.

Он је изразио жељу и потребу Епархије да ускоро буде грађен и духовно-културни центар поред Цркве Светог Георгија од општег интереса за све грађане.
"Желимо да идемо напријед, да градимо заједно са градоначелником, свим људима овог града и свим институцијама у њему. Ми не правимо разлику - ни политичку, ни вјерску, нити националну. Желимо да сарађујемо са свима и тако свједочимо истину нашег светог православља. Рекао сам градоначелнику да желимо да најбољи односи између цркве и државе и државних институција буду управо овдје у Епархији зворничко-тузланској, у Бијељини, гдје је њено сједиште, те да ми треба да дамо примјер како треба сарађивати", нагласио је владика Фотије.
Он је истакао да Црква мора давати свој допринос и борити се очување свог народа, у сваком духовном смислу.

Мићић је захвалио епископу Фотију за прву званичну посјету Градској управи, изразивши задовољство што је данас разговарано о наставку изградње инфраструктуре за вјернике и све грађане Бијељине.
"Започета је градња многих објеката, има и оних у које је улагала Градска управа. Вјерујем да ћемо и наставити у том правцу. Наша сарадња ће сигурно бити настављена", рекао је Мићић новинарима након састанка.
Он је додао да је објекат код Саборног храма намијењен за област просвјете, али да још није прецизирано о којој васпитно-школској установи ће бити ријеч.
Овом приликом, Епископ је поклонио Градској управи икону Пресвете Богородице.

Извор: InfoBijeljina.com / СРНА/БНТВ
ФОТО: Градска управа/Епархија зворничко-тузланска
Линк на чланак у Семберским новинама је http://semberskenovine.ba/vijest.php?id=3494