ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ И МИТРОПОЛИТ АНТОНИЈЕ освештали крстове и мозаик руског храма у Београду

Фото: СПЦ
Његова Светост Патиријарх српски г. Порфирије освештао је 10. новембра 2022. године крстове за куполе и мозаик изнад улаза у храм Свете Тројице при Подворју Московске Патријаршије у Београду.

Саслуживао је Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Антоније, председник Одељења за спољне црквене везе Руске Православне Цркве, у молитвеном присуству Преосвећеног Епископа марчанског г. Саве, шефа Кабинета Патријарха српског.

Том приликом, митрополит Антоније је прочитао указ Његове Светости Патријарха московског и све Русије г. Кирила о одликовању протојереја Виталија Тарасјева, старешине Подворја Московске Патријаршије у Београду, правом ношења митре за његово многогодишње усрдно и предано свештенослужење у Православној Цркви. Поводом тридесетогодишњице свештене службе протојереја Виталија Тарасјева, одлуком патријарха Кирила, митрополит Антоније му је уручио орден Светог Серафима Саровског трећег степена.

Свечаном чину присуствовали су директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама Министарства правде др Владимир Рогановић, амбасадор Руске Федерације г. Александар Боцан Харченко и народни посланик Ненад Поповић.

Извор: СПЦ

РУСКА ЦРКВА МИТРОПОЛИТ АНТОНИЈЕ ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ