ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИСУСТВОВАО СВЕЧАНОЈ АКАДЕМИЈИ У СРПСКОМ ДОМУ У ВУКОВАРУ

У суботу, 15. октобра 2022. године, на празник Светог свештеномученика Кипријана и Свете мученице Јустине, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије стигао је у званичну дводневну посету Епархији осечкопољској и барањској.

Фото: ТВ Храм
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије присуствовао је Свечаној академији која се одржала у великој дворани Српског дома у Вуковару, у суботу 15. октобра 2022. године.

Свечаној академији присуствовали су и Преосвећена господа Епископи: сремски Василије, бачки Иринеј, врањски Пахомије, зворничко-тузлански Фотије, горњокарловачки Герасим, крушевачки Давид, осечкопољски и барањски Херувим, ваљевски Исихије, шабачки Јеротеј и ремезијански Стефан.

На свечаној академији, пригодним словом присутнима се обратио Његово Преосвештенство Епископ осечкопољски и барањски г. Херувим.

На академији је наступио хор Храма Светог Саве на Врачару, Катарина Гојковић и Ансамбл народних игара СКД „Просвјета“ из Вуковара. Предавање на тему „Путевима Светог Саве – столеће од уједињења Српске Православне Цркве“ одржао је проф. др Борис Стојковски.

Извор: ТВ Храм

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ЕПАРХИЈА ОСЕЧКОПОЉСКА И БАРАЊСКА ВУКОВАР ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ