СВЕЧАНИ ЧИН КАНОНИЗАЦИЈЕ СВЕТОГ ИРИНЕЈА, ЕПИСКОПА БАЧКОГ

У недељу, 2. октобра 2022. године, на светој архијерејској Литургији коју ће, у Саборном храму у Новом Саду, са почетком у 9:00 часова, служити Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, уз саслужење отачаствених архијереја, као и архијерејâ и свештенства из сестринских помесних Цркава, биће извршен свечани чин канонизације светог Иринеја, епископа бачког, исповедника вере, и светих мученика бачких, који су на овогодишњем редовном заседању Светог Архијерејског Сабора прибројани лику светих наше Цркве.

Свечани дочек Патријарха српског и архијерејâ биће уприличен у 8:30 часова.

Епархија бачка позива свештенство, монаштво и верни народ да узму молитвеног учешћа у свечаном литургијском сабрању поводом канонизације новојављених светитеља наше свете Цркве.

Добро дошли!

Позивамо медије који су заинтересовани за извештавање са овог свечаног догађаја да Информативној служби Епархије бачке упуте молбу за акредитацију на адресу [email protected], најкасније до четвртка, 29. септембра 2022. године, у 12 часова.

Извор: СПЦ

КАНОНИЗАЦИЈА ЕПАРХИЈА БАЧКА