Лозница: Епископ Фотије началствовао Светом архијерејском Литургијом и освећењем цркве у Епархији шабачкој

На чувеном пољу Тичару крај Дрине епископи освештали богомољу

Преосвећена господа Епископи шабачки Лаврентије, ваљевски Милутин и зворничко-тузлански Фотије, са свештенством из Јадра, Рађевине, али и из Републике Српске и Црне Горе, освештали су нови храм на легендарном пољу Тичару крај Дрине, код Лознице, посвећен Светом Прокопију и српским јунацима из Првог српског устанка, који су, под вођством војводе Антонија Анте Богићевића, бранили Лозницу, Србију, Европу и хришћанство од надирујућих, са Дрине, Османлија.

После чина освећења, архијереји су служили Свету архијерејску Литургију пред око пет хиљада верника из Јадра и других крајева Србије, као и братске Републике Српске. Свечаности је присуствовао и велики пријатељ Црквве, градоначелник г. Видоје Петровић са сарадницима.

Храм је завршен за мање од три године, у насељу где живи око 12 хиљада људи, са благословом Епископа шабачког Лаврентија и под вођством старешине лозничке цркве протојереја-ставрофора Милана Алексића, уз здушну подршку осталих свештеника, верујућег народа и добротвора.

Извор: ТВ Храм